Close

19. novembra 2018

Poradňa

Ak ste nenašli odpoveď na Vašu otázku v časti „ČASTÉ OTÁZKY“ tak neváhajte a opýtajte sa formou komentára.

2 Comments on “Poradňa

tomas
17. decembra 2018 at 10:40

Dobry den prajem,

chcel by som opytat ci je potrebna revizna sprava po rekonstrukcii bytu. Islo o rekonstrukciu pri ktorej bol vymeneny rozvod plynu od stupacky po vyvod plynu. Pripadne ake zakonne nalezitosti pre mna ako vlastnika z tohto zaashu vyplyvaju.

Vopred dakujem

TL

Odpovedať
Ing. Vladimír Slaninka
17. decembra 2018 at 12:37

Áno. Po rekonštrukcii rozvodu plynu potrebujete mať vystavenú tlakovú skúšku a revíznu správu. Revízny technik revíznu správu môže vystaviť na spôsobilé technické zariadenie plynu, ak rekonštruovaný OPZ bytu vyhovelo:
– pri tlakovej skúške
– ak vlastník bytu predloží napr. pôvodnú dokumentáciu plynofikáciu bytu, z ktorej je zrejmá dispozícia rozvodu plynu, umiestnenie uzáverov, materiál rozvodu a umiestnenie spotrebičov = (potvrdenie, že rekonštrukcia riešila výmenu opotrebovaného rozvodu)
– ak vlastník bytu predloží písomné stanovisko spoločenstva vlastníkov bytov a nebytových priestorov, že pri prácach nedošlo k poškodeniu spoločných rozvodov (napr. v bytovom jadre …)

Ak vlastník bytu nedokáže predložiť pôvodnú dokumentáciu plynofikáciu bytu, z ktorej je zrejmá dispozícia rozvodu plynu, umiestnenie uzáverov, materiál rozvodu a umiestnenie spotrebičov = rekonštrukcia rozvodu plynu sa považuje za technické zhodnotenie a revízny technik by mal vyžadovať od vlastníka bytu predloženie projektovej dokumentácie s náležitosťami potrebnými pre klasifikáciu stavebných úprav v byte.

Odpovedať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.