Close

18. marca 2016

História firmy

Ing. Vladimír Slaninka

K projektovaniu ma priviedol otec, ktorý v 80-tych rokoch (v čase plynofikácie Československa) zhotovoval projektové dokumentácie na plynofikácie rodinných domov. Ako študent strednej priemyselnej školy strojníckej (SPŠS) a neskôr VŠT v Košiciach, som mu vypomáhal pri spracovaní projektov. V tomto období sa výkresy rysovali ešte na pauzovací papier, technické správy sa písali na písacom stroji a rozpočty počítali na kalkulačke. (bez výpočtovej techniky).

Od roku 1992 som sa projektovaniu začal venoval už ako živnostník s viazanou živnosťou.

V roku 1993 sa začala projektovaniu venovať aj manželka – Beáta Slaninková, ako vypomáhajúca osoba. V roku 1999 (po zmene našich zamestnaní) práve ona prevzala projektovú kanceláriu ako živnostník s viazanou živnosťou so zodpovedným zástupcom firmy. V projektovaní sa neustále zdokonaľovala a postupne do problematiky projektovania sme začali zasvecovať aj syna. Kolektív rodinnej firmy sa  rozrástol na troch členov.

KOLEKTÍV FIRMYPo ústupe plošnej plynofikácie Slovenska a po zavedení internetu do projekčnej kancelárie sa počet pracovníkov postupne redukoval. Z rodinnej firmy ostal jeden člen (+ vypomáhajúca osoba). Internet otvoril nové možnosti pre zdokonaľovanie sa. A práve internet bol dôvodom vytvoriť kľúčové slovo “PROJEKPLYN” pre internetové vyhľadávače. PROJEKTPLYN nie je obchodným názvom projekčnej kancelárie, ale v povedomí verejnosti a v internetových vyhľadávačoch zdomácnel. V súčasnej dobe služby zákazníkom poskytujem v prevažnej miere už len sám.

V súčasnosti je obchodné meno Ing. Vladimír Slaninka